ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Κυριακή 13 Μαΐου 2012

Ατρόμητος – ΑΕΚ 1-0 (Τελικό)

Οι “κυανόλευκοι” φιλοξενούν την Ένωση για την τέταρτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την αναμέτρηση από το Περιστέρι, στην προσπάθεια των δυο ομάδων να κατακτήσουν την πρώτη θέση στα πλέι οφ

86' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπέλεκ στη θέση του Κλωναρίδη

85' Ζητάει πέναλτι ο Ατρόμητος, ύστερα μαρκάρισμα του Μπουγαΐδη στον Μήτρογλου. Λάθος του διαιτητή που δεν έδωσε το πέναλτι, καθώς είναι καθαρή η ανατροπή πάνω στον επιθετικό των Περιστεριωτών.

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς ο Ιτάνζ βρίσκεται στο έδαφος, ύστερα από ένα άτσαλο πέσιμο σε μία έξοδο.

78' Σουτ του Μήτρογλου έξω απ' την περιοχή, ο Κωνσταντόπουλος έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε

75' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Ο Μήτρογλου έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ο Κωνσταντόπουλος απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε στον Σκόνδρα που με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ

73' Ο Κωνσταντόπουλος κράτησε... όρθια την ΑΕΚ, αποκρούοντας το σουτ του Καραμάνου

72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Ιγκλέσιας

68' Εκτέλεση φάουλ του Λεονάρντο, ο Ιτάνζ έδιωξε δύσκολα

67' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χοσέ Κάρλος στη θέση του Βάργκας

63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος στη θέση του Δημούτσου

62' Ο Κλωναρίδης έκανε πολύ ωραία κούρσα από αριστερά, ξεπέρασε τον αντίπαλό του και σούταρε δυνατά, αλλά ο Ιτάνζ μπλόκαρε την μπάλα.

58' Ωραίος συνδυασμός των παικτών του Ατρομήτου. Ο Σφακιανάκης άλλαξε ωραία με τον Πίτου Γκαρσία, ο πρώτος έβγαλε τη σέντρα μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καφές με τάκλιν πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ

53' Ο Δημούτσος ελίχθηκε έξω απ' την περιοχή της ΑΕΚ, έπιασε το σουτ, η μπάλα στα χέρια του Κωνσταντόπουλου

47' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο πάσαρε στον Κλωναρίδη που έφευγε από τα δεξιά, αλλά και οι τρεις αμυνόμενοι του Ατρομήτου πήγαν προς το μέρος του τελευταίου αφήνοντας τον Βραζιλιάνο μόνο του. Ο Κλωναρίδης έδωσε πάλι στον Λεονάρντο, ο οποίος με όμορφο σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Οικονόμου

Αλλαγή για την ΑΕΚ
. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Λυμπερόπουλου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

44' Κίτρινη κάρτα στον Τόμας

43' Νέα καλή φάση για την ΑΕΚ. Κόρνερ Λεονάρντο από τα δεξιά, ο Γκούντγιονσεν μέσα από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

42' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ Γκούντγιονσεν από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Ιτάνζ πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του με το ένα χέρι

35' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μπρίτο επιχείρησε το σουτ από αριστερά της περιοχής, ο Κωσνταντόπουλος έδιωξε

28' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κόρνερ του Πίτου Γκαρσία από τα αριστερά, ο Φυτανίδης στην καρδιά της άμυνας πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα να περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι

25' Καλύτερα πατάει ο Ατρόμητος έως τώρα, με την ΑΕΚ να έχει περιοριστεί κυρίως σε παθητικό ρόλο

14' Μακρινό συρτό σουτ του Πίτου Γκαρσία, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κωνσταντόπουλου

13' Νέα ευκαιρία για Ατρόμητο. Κάθετη πάσα του Επστάιν, ο Μήτρογλου από το ύψος του πέναλτι επιχείρησε το σουτ αλλά ο Κωνσταντόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

11' Δοκάρι για τον Ατρόμητο, πολύ δύσκολη στιγμή για την άμυνα της ΑΕΚ. Δυνατό σουτ του Δημούτσου από το ημικύκλιο και δεξιά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Κωνσταντόπουλου. Στην εξέλιξη της φάσης -κι έπειτα από γύρισμα που έγινε- ο Μπρίτο έπιασε βολέ, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

9' Γύρισμα του Επστάιν από αριστερά, ο Μανωλάς τελευταία στιγμή απομάκρυνε προ του Μήτρογλου