Φωτογραφία για Βορίδης προάγγελος πολιτικής Σαμαρά...;Θα μας πάρουν τώρα και τα σπίτια για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα των τραπεζών...!!!
Ο κ.Βορίδης αντί να απολογείται στους πολίτες που μαστίζονται από την ανεργία και την ανέχεια για την Μνημονιακή πολιτική που ακολούθησε όσο βρισκόταν στο ΛΑΟΣ και για την ίδια πολιτική που συνεχίζει να υποστηρίζει στην Νέα Δημοκρατία...θέλει τώρα να μας πάρει και τα σπίτια αφού δηλώνει υπέρ του πλειστηριασμού της πρώτης κατοικίας για την αποπληρωμή των δανείων προς τις τράπεζες...!!!

Άκουσον άκουσον...αυτοί που ευθύνονται για τα χιλιάδες χρεοκοπημένα ελληνικά νοικοκυριά που λόγω της ανεργίας,των περικοπών και των μειώσεων αδυνατούν να ανταπεξέλθουν στις οικονομικές υποχρεώσεις τους...τώρα εκτός από την κοινωνική εξαθλίωση που έχουν προκαλέσει να θέλουν να κατασχέσουν και τα σπίτια για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα των τραπεζών!

Αλήθεια ποια είναι η τοποθέτηση του Πρωθυπουργού πάνω στην άποψη του κ.Βορίδη;Συμφωνεί;

Μήπως ο κ.Βορίδης είναι προάγγελος της πολιτικής που θα ακολουθήσει ο κ.Σαμαράς;

Δημοσκόπηση ΒΟΜΒΑ - Πρωτιά για ΣΥΡΙΖΑ, απογείωση για Χρυσή Αυγή!

Το πολιτικό σκηνικό αλλάζει ραγδαία στην τελευταία δημοσκόπηση της VPRC. Ο ΣΥΡΙΖΑ πλέον είναι πρώτος και μάλιστα με διαφορά 4 μονάδων απο την ΝΔ που ακολουθεί την ίδια πολιτική, ενώ η Χρυσή Αυγή φαίνεται οτι όσο επίθεση δέχεται τόσο εισπράττει σε ποσοστά αφού έχει ήδη φτάσει το 14%, έχοντας μάλιστα ανοδική τάση!

Απο τα αξειοσημείωτα το ποσοστό του ΠΑΣΟΚ που έχει καταρρεύσει στο 5,5% το οποίο μάλιστα είναι με αναγωγή! Φαίνεται οτι μέχρι τις επόμενες εκλογές πολύ δύσκολα θα καταφέρει να μπεί στη Βουλή.

Σύμφωνα λοιπόν με την δημοσκόπηση της VPRC που θα δημοσιευθεί αύριο τα αποτελέσματα είναι:

11. ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ 1,5%

Πάνος Καμμένος: Καλώ τον Τσίπρα να παραιτηθούμε οι βουλευτές ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ, ΣΥΡΙΖΑ για να πάμε σε εκλογές...

Σήμερα στον Αγγελιοφόρο...
Τώρα ο ΣΥΡΙΖΑ θα δείξει αν είναι η επόμενη "αριστερή" κυβερνητική επιλογή του συστήματος ή θα αποδεχτεί να παραιτηθούν οι βουλευτές του, ώστε να μην ψηφιστούν τα μέτρα...

Σπουδαίες νίκες για Τσέλσι, Σίτι-"γουρλής" ο Καραγκούνης

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Η Μάντσεστερ Σίτι για ακόμα μία φορά πήρε τρεις βαθμούς από έναν αγώνα που έμοιαζε χαμένος από... χέρι και δείχνει αποφασισμένη να υπερασπιστεί τον τίτλο της. Σήμερα, εναντίον της Γουέστ Μπρομ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 28΄, λόγω αποβολής του Τζέιμς Μίλνερ, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το 78΄ και τότε μπήκε στο ματς ο Εντιν Τζέκο! Ο Βόσνιος, που είχε χαρίσει τη νίκη και εναντίον της Φούλαμ πριν από τρεις εβδομάδες, πέτυχε δύο γκολ και η Σίτι έφυγε νικήτρια από το "Χόθορνς" πριν προλάβουν οι γηπεδούχοι να καταλάβουν τί συνέβη!

Στην κορυφή παραμένει η Τσέλσι μετά την πολύ σπουδαία νίκη της (4-2) επί της Τότεναμ στο "Γουάιτ Χαρτ Λέιν". Ακολουθεί σε απόσταση τεσσάρων βαθμών η Σίτι και η συμπολίτισσα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που επικράτησε 4-2 της Στόουκ Σίτι.

Με συνοπτικές διαδικασίες ο Ολυμπιακός 4-0 την Ξάνθη

Αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, ο Ολυμπιακός επικράτησε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» της Ξάνθης με 4-0 και μετά από επτά αγωνιστικές, παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης της Σούπερ Λίγκας και μάλιστα χωρίς βαθμολογική απώλεια. Τα τέρματα των «ερυθρολεύκων», σημείωσαν οι Μανωλάς (37`), Χολέμπας (51`) και Τζεμπούρ (53`, 63`).

Η πιό αξιόλογη φάση στο πρώτο μέρος, σημειώθηκε στο 33ο λεπτό και για λογαριασμό των φιλοξενούμενων. Οι παίκτες του Κωστένογλου, βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Μαρσελίνιο έδωσε την μπάλα στον Καζούμπα, ο οποίος δεν κατάφερε να «κρεμάσει» τον Κάρολ, με αποτέλεσμα να χαθεί μία πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα της Ξάνθης. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μασάντο εκτέλεσε φάουλ στέλνοντας την μπάλα στην περιοχή της Ξάνθης, όπου ο Κώστας Μανωλάς πήδηξε ψηλότερα απ΄όλους και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές.

"Καθάρισε" ο Κλάους Αθανασιάδης(ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 1-0)

Σε ένα από τα χειρότερα -ποιοτικά- ντέρμπι των τελευταίων δεκαετιών, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στην Τούμπα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, προσπερνώντας τον Πανιώνιο. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Αθανασιάδης στο 51ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 70ο λεπτό, λόγω αποβολής του Λόρενς.

Σύμφωνοι, ο Εβαλντ Λίνεν παρέταξε την ΑΕΚ με σαφή αμυντικό προσανατολισμό, όμως αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για το κάκιστο θέαμα που παρουσίασαν οι δύο "Δικέφαλοι" στο πρώτο ημίχρονο. Ακόμα και για τα δεδομένα του ελληνικού πρωταθλήματος, αυτά τα πρώτα 45 λεπτά θα πρέπει να μείνουν στην ιστορία ως υπόδειγμα για το πόση δυσφορία μπορεί να προκαλέσει ένας ποδοσφαιρικός αγώνας. Σε όλο αυτό το διάστημα δεν προέκυψε ούτε μία (!) τελική προσπάθεια, κανείς δεν δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, δεν απείλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, δεν προσπάθησε να κάνει αισθητή (επιθετικά) την παρουσία του.