ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Εθνικός Ν.Κεραμιδίου-Ατρόμητος Κατερίνης 1-0-Σφράγισε την παραμονή ο Εθνικός

Με 1-0 κατάφερε και κέρδισε ο Εθνικός Ν.Κεραμιδίου τον Ατρόμητο Κατερίνης και πλέον, με αυτή τη νίκη, σφράγισε την παραμονή της η νεανική ομάδα του Ιωάννη Μυστακιδη  στη Β΄Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Πιερίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.Στην επανάληψη του παιχνιδιού ο Εθνικός κατάφερε και προηγήθηκε πολύ νωρίς  στο 50' με τον Τσιαουσιδή (γκολ που κακός αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους για οφ σαιντ).Από εκεί και πέρα ο Ατρόμητος ανέβασε τον ρυθμό του, πίεσε  την νεανική ομάδα του Εθνικού, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι το παιχνίδι βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 1-0, οι οποίοι εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία.