ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το Απόλλων 1926 – Πιερικός

Apollon1926_pierikos

Ισόπαλο χωρίς τέρματα και χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Απόλλωνα 1926 με τονΠιερικό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Football League για τον Βόρειο όμιλο.
Οι δύο ομάδες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στην κατηγορία, μια και προερχόταν από ήττες στην πρεμιέρα του… μαραθωνίου. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, μια και οι καλές φάσεις ήταν… μετρημένες στα δάχτυλα, ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Ελιομάρ με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 77’ (εμπόδισε τον Κατσιαρό να εκτελέσει φάουλ).
ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 (Θωμάς Γράφας): Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Κατσιαρός, Μπερτέν, Δήμου, Ακασού, Ολίσε (83′ Καράμπελας), Νατσιόπουλος, Ευσταθίου, Τσούτσης (71′ Σουλίδης), Γκέσιος  (52′ Β. Παπαδόπουλος).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Πατσιογεώργος, Ντόικιτς, Κοντσίδης (72′ Νικολίτσης), Λαμπάκης, Μάρκοβιτς, Σπάσιτς, Τσιάρας, Μυστακίδης (49′ Κατσιαμήτας), Γιαννούλης, Ελιομάρ, Μανίκας (58′

Με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Αιγινιακός νίκησε με 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Αιγινιακός  επιβλήθηκε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Η Ομάδα της βόρειας Πιερίας από το 55’ και μετά έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φαμπίνιο. Η αριθμητική ανισορροπία αποκαταστάθηκε στο 88’ όταν ο Κουλίδης αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους.
Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Ζούρκος στο 89’
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλιος, Τέλλος, Λιόλιος (57’ Μπάρος), Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ζούρκος, Πέντα, Ναουτσέφσκι (60’ Πόποβιτς), Κουτσοσπύρος (75’ Γεωργίου), Καζάκης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσάμης, Γκουγκούδης (69’ Βουτσιάς, Νίκιτς, Μίχος, Μπουντούρης (84’ Υφαντής), Τζέκος, Ρόβας, Σάββας, Χατζηρίζος, Στάμος (91’ Μαυρίας).

Επιασε κορυφή ο Εθν Ν Κεραμιδίου.Aποτελέσματα Β΄..

B'erasitexniki eps pierias

6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΤΗΣ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ και το πρωτάθλημα γίνεται και πιό συναρπαστικό.Ο Εθνικός Νέου..
Κεραμιδίου στην κορυφή της Βαθμολογίας μαζί με τον Πιερικο Αστέρα Κ Αγιάννη.η συνέχεια αναμένεται στ επόμενα παιγνίδια..