ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Τετάρτη 25 Ιουλίου 2012

Πολύνεκρο τροχαίο στην Παλαιά Εθνική οδό

Την ζωή τους έχασαν το απόγευμα της Τρίτης δύο γυναίκες, ενώ νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Βόλου μια 40χρονη μητέρα, αλλά και το 6χρονο κοριτσάκι της... που έχει τραυματιστεί σοβαρά, μετά από τροχαίο ατύχημα που έλαβε χώρα στο 26ο χλμ της Παλαιάς Εθνικής Οδού Φαρσάλων - Μικροθηβών, στη διαδρομή μεταξύ Ερέτριας Φαρσάλων και Ελευθεροχωρίου.

Εφημερίδα Metro

SFENDAMI ADVENTURE EXPERIENCE 25 - 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Οι προετοιμασίες για την διοργάνωση του καλοκαιριού ξεκίνησαν!

Οι προετοιμασίες για την διοργάνωση του καλοκαιριού ξεκίνησαν! Αρχικά με την διάνοιξη μονοπατιών, το καθαρισμό και την τοποθέτηση της ειδικής σήμανσης για τους νυκτερινούς αγώνες .H διαδρομή του sfendami night trail θα είναι ίδια με την περσινή των 20 χιλ.
Επίσης ανοίγεται ένα νέο μονοπάτι το οποίο θα συνδεθεί με το δεύτερο για τις ανάγκες του αγώνα sfendami adventure experience ανεβάζοντας τις 3 ειδικές διαδρομές στα 12,7 χιλ που στο σύνολό τους είναι όλα μονοπάτια.

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Πρωταθλητής Ελλάδος για δεύτερη χρονιά στην τετράκωπο ο Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης

Τον τίτλο του Πρωταθλητή Ελλάδας στην τετράκωπο με πηδαλιούχο παίδων κατέκτησαν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά οι κωπηλάτες του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης που πήραν μέρος στο 78ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας Παίδων-Κορασίδων2012, στην Παμβώτιδα λίμνη των Ιωαννίνων το Σαββατοκύριακο 21-22 Ιουλίου.
Ο Ν.Ο.ΚΑΤ. πήρε μέρος με 14 αθλήτριες και αθλητές σε 5 αγωνίσματα και κατέκτησε την 5η θέση στον πίνακα των μεταλλίων.

Στο βάθρο των νικητών ανέβηκαν οι αθλητές Καραμήτρος Θωμάς, Κακούρης Νίκος, Ρετζούλης Σωτήρης, Ράπτης Νίκος και Ράπτης Βαγγέλης (πηδαλιούχος) που κατέκτησαν την πρώτη θέση και το κύπελλο στην τετράκωπο με πηδαλιούχο παίδων.