ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Αιγινιακός νίκησε με 1-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Αιγινιακός  επιβλήθηκε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Η Ομάδα της βόρειας Πιερίας από το 55’ και μετά έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φαμπίνιο. Η αριθμητική ανισορροπία αποκαταστάθηκε στο 88’ όταν ο Κουλίδης αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους.
Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Ζούρκος στο 89’
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλιος, Τέλλος, Λιόλιος (57’ Μπάρος), Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ζούρκος, Πέντα, Ναουτσέφσκι (60’ Πόποβιτς), Κουτσοσπύρος (75’ Γεωργίου), Καζάκης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσάμης, Γκουγκούδης (69’ Βουτσιάς, Νίκιτς, Μίχος, Μπουντούρης (84’ Υφαντής), Τζέκος, Ρόβας, Σάββας, Χατζηρίζος, Στάμος (91’ Μαυρίας).