ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Πέμπτη 15 Μαΐου 2014

ΑΕ Περίστασης-Δήμητρα Γιάννουλης 0-1 ΣΟΚ στην Περίσταση!!!: Ο βοηθός Παπαδάκης, έσωσε τη ζωή του Κοταρέλα

Δε κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη η ΑΕΠ με αντίπαλο την ομάδα της Γιάννουλης στο γήπεδο της Περίστασης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με τον Μακανίκα στο 57΄και το γκολ αυτό όπως αποδείχθηκε, ήταν ικανό να δώσει το τρίποντο στη Λαρισινή ομάδα.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε απο το πρόβλημα που αντιμετώπισε ο έμπειρος Κοταρέλας, όταν σωριάστηκε στο έδαφος στο 82ο λεπτό και για καλή του τύχη κοντά του έτρεξε ο κατ΄επάγγελμα νοσηλευτής 2ος βοηθός του αγώνα Παπαδάκης και του έδωσε απευθείας τις πρώτες βοήθειες.

Το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 15 λεπτά, ενώ ο άτυχος ποδοσφαιριστής μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Κατερίνης (το ασθενοφόρο έφτασε άμεσα στο γήπεδο), όπου όπως είπαν οι γιατροί, ξέφυγε τον κίνδυνο και γλίτωσε τα χειρότερα.

Συγχαρητήρια βέβαια θα πρέπει να δοθούν στον βοηθό Παπαδάκη, που έτυχε να είναι ο σωστός άνθρωπος, στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή και κυριολεκτικά να σώσει μια ανθρώπινη ζωή...