ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

ΕΔΩ ΠΙΕΡΙΑ

Πέμπτη 17 Μαΐου 2012

ΠΙΕΡΙΚΟΣ - Νίκη εισόδου στα play off - Αγροτικός Αστέρας - Πιερικός 0 - 2

Άνετη νίκη με 2 - 0 πήρε ο Πιερικός στον Εύοσμο με αντίπαλο τον Αγροτικό Αστέρα και πλέον είναι με το ένα... πόδι στα play offs.
Δεν είχε δύσκολο έργο η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου, σε ..
ένα παιχνίδι που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών, λόγω της αδυναμίας του Αγροτικού Αστέρα να σφραγίσει εισιτήρια.
Στο 21' οι φιλοξενούμενοι πήραν... κεφάλι στο σκορ, όταν ο Μπλαζέφσκι έκανε μία ωραία ατομική ενέργεια, έβγαλε τη σέντρα στον Κουτσοσπύρο που με κεφαλιά «έγραψε» το 0-1. Αυτή ήταν και η σημαντικότερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Ρούσεφ εκμεταλλεύτηκε την κεφαλιά του Καμινιώτη και με πλασέ σημείωσε το 0-2 για τους Κατερινιώτες.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να μειώσουν το σκορ, ωστόσο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τον Πιερικό να παίρνει το σημαντικό «τρίποντο» που τον φέρνει στην έκτη θέση.
Φάσεις και γκολ
Στο 4' απευθείας φάουλ του Καρακατσάνη, έπεσε και έδιωξε ο Καρακούτσης.
Στο 19' σουτ του Ρούσεφ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
Στο 21' σέντρα του Μπλαζέφσκι από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Κουτσοσπύρος
με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον Πιερικό.
Στο 25' το πλασέ του Σαχινίδη, μπλόκαρε ο Καρακούτσης.
Στο 35' το απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούσεφ, έδιωξε ο Γιακουμής.
Στο 39' γυριστό σουτ του Σαχινίδη από κοντά, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρακούτση.
Στο 45' ο Μπλαζέφσκι από αριστερά εκτελεί το φάουλ, ο Κουτσοσπύρος που πήδηξε ψηλότερα από όλους έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα όμως πέρασε δίπλα από την εστία του Γιακουμή.
Στο 48' τη σέντρα του Καπνίδη από δεξιά, ο Ασπρίδης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 61' από πλάγιο του Γιαζιτζόγλου, ο Καμινιώτης με το κεφάλι έδωσε πίσω στον αμαρκάριστο Ρούσεφ που με δυνατό σουτ έκανε το 0 - 2.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Βαλιώτης (Λάρισας) με βοηθούς τους κ.κ. Τσακνάκη, Νατσούλα (Λάρισας).